Szukaj

To nie klej tworzy kolaż | kolaż papierowy


Jak powiedział Max Ernst: to nie klej tworzy kolaż. Nasza kreatywność może być na pierwszy rzut oka ukryta, ale wystarczy rozłożyć przed sobą parę materiałów i zacząć myśleć. O temacie, idei, wspomnieniu. Następnie ręce same zaczynają działać.


Wg mnie kolaż jest formą uwolnienia myśli, które w nas się kłębią. I właśnie od takich myśli polecam zacząć swoją pracę z kolażem. Może macie jakieś wspomnienie, które chcielibyście zobrazować lub odwrotnie- przepracować je, może chcecie stworzyć coś ładnego i od dawna chodziło Wam to po głowie, a może jakiś temat Was nurtuje od jakiegoś czasu i chcecie wypowiedzieć się na jego temat w plastyczny sposób. Pamietajcie, że temat może być elastyczny. Podczas tworzenia może on się przeformułować w inny lub w ogóle zmienić pod jakimś wpływem.


Do stworzenia kolażu nie trzeba konkretnych narzędzi, jednak polecam na pierwszy raz zaopatrzyć się w:

- klej

- nożyczki (chociaż można też wydzierać)

- papier biały lub kolorowy jako bazę

- gazety, kolorowe magazyny

- zdjęcia

- i wszystko inne co znajdziecie pod ręką (znaczki, wstążki, kawałki papeterii czy papieru pakowego itd.)


Kolejno należy rozłożyć wszystko wokół siebie i zacząć tworzyć.

Zadanko na dziś będzie dotyczyło kolażu:

Weź pierwszy lepszy, stary magazyn lub gazetę, którą masz w domu. Wyrwij z niej wszystkie obrazki, teksty, litery, które Ci się spodobają. Następnie przyklej to wszystko na osobną kartkę w wybranym przez Ciebie układzie. Powodzenia!


20 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie