Szukaj

Podróżując autobusem | hafciarstwo


Tym razem przychodzę do Was z postem o hafcie. Moją przygodę zaczęłam od haftu krzyżykowego. Szukałam zajęcia, które mogłabym wykonywać podczas podróży transportem miejskim. Niestety haft nie okazał się idealnym rozwiązaniem, ponieważ często zdarzało mi się podczas hamowania autobusu wbijać sobie igłę w palce. Tak czy siak, hobby zostało, ale w domowych warunkach.

Haft krzyżykowy ma tę zaletę, że jest dosyć prosty i szybko daje fajne rezultaty, co równa się satysfakcji. Niestety po jakimś czasie zaczęłam czuć, że ta metoda haftowania mnie ogranicza i przerzuciłam się na normalny haft.


Ciągle staram się rozwijać w tym kierunku, uczyć nowych ściegów. I tutaj mam do polecania Wam dwie strony, gdzie można pobrać lub kupić wzory do haftu dla początkujących oraz wiele akcesoriów pasmanteryjnych:

www.papistudio.pl www.mereshkashop.pl Sama obecnie robię haft z jednej z tych stron i serdecznie polecam. Wszystko ładnie rozpisane krok po kroku z rysunkami i zdjęciami. Dodatkowo zachęcam osoby, które zainteresował temat do przeszukania Youtuba. Jest tam mnóstwo tutoriali jak zacząć, co kupić czy jak wykonać poszczególne ściegi.

Wyzwania z tego postu nie będzie. Chociaż jeśli macie ochotę - przejrzyjcie internet / szafę z igłami i nićmi / szufladę ze skarpetkami / półkę ze starymi t-shirtami i zacznijcie tworzyć!

41 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie