Szukaj

Gdzie szukać inspiracji?


Pomysł, wena czy inaczej zapał twórczy nie zawsze przychodzi sam z siebie.

W dzisiejszym poście chciałabym zaproponować parę rozwiązać jak pobudzić kreatywność.


1. PRZEGLĄDAJ W INTERNECIE

Wszystko. Nigdy nie wiadomo, gdzie dokładnie czai się inspiracja. Osobiście polecam strony z mnóstwem obrazów czy filmików takie jak np. PINTEREST, ZSZYWKA czy INSTAGRAM, gdzie po wpisaniu wybranej frazy wyskoczy nam tysiące propozycji, rozwiązań czy pomysłów, które mogą nas zmotywować do własnego działania.

Na mojej tablicy mam "przypięte" ponad 2000 zdjęć i obrazków, do których mogę w dowolnej chwili wrócić, obejrzeć, zaczerpnąć z nich coś nowego.

Jak już wspominałam, inspirację można znaleźć wszędzie, więc nawet facebook, filmik na youtubie czy strona z wiadomościami może nas nakręcić na stworzenie czegoś nowego.


2. OGLĄDAJ DZIEŁA WIELKICH

Wszystkie magazyny, książki, albumy mogą nas niezwykle natchnąć. Nie chodzi mi w tym wszystkim o kopiowanie istniejącego już dzieła, ale o poruszenie kreatywnej części głowy do pracy.


3. ROZEJRZYJ SIĘ DOOKOŁA

Uważam, że cały świat inspiruje, jeśli dobrze się na tym skupimy. Natura w pobliskim parku czy na parapecie, architektura budynku naprzeciwko domu, a także życie naszych bliskich.

Przyglądanie się, obserwacja, koncentracja na czymś może pozwolić nam wykreować w głowie coś może nie zawsze innowacyjnego, ale dla nas świeżego i motywującego.


26 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie